Reference ze základní a mateřské školy

Kniha „Srdíčkové básničky“ zaujme na první pohled svojí barevností, která je blízká všem dětem.

Děti předškolního věku se jejím prostřednictvím mohou rozvíjet ve všech vzdělávacích oblastech: procvičují zejména jemnou motoriku, koordinaci ruky a oka, vnímání, pozornost, soustředění, paměť, rozlišování obrazných symbolů.

Děti mladšího školního věku, především prvňáčci, ocení na knížce jednoduchou hravou formu, díky níž si ani neuvědomí, že se při práci s ní učí něčemu novému: například pozornosti při předčítání učitelem nebo při četbě s porozuměním.

Učitelé knihu smysluplně využijí při reedukacích s dětmi, které mají specifické poruchy učení v oblasti čtení, pozornosti a paměti. Propojí díky ní i mezipředmětové vztahy v českém jazyce, prvouce a výchovách.

Děti při prvním setkání kniha nadchla barevností, tématem zvířátek, snadno zapamatovatelnými krátkými texty a interaktivností při manipulaci s obrázky.

„Srdíčkové básničky“ se zařadí mezi knihy, k nimž se děti budou rády vracet.

Mgr. Marcela Medová, pedagogický pracovník (třídní učitelka I. třídy)

Mgr. Hana Kuljová, pedagogický pracovník (třídní učitelka II. třídy)

Lenka Dvořáková, pedagogický pracovník (Zástupce ředitelky školy pro MŠ)

Reference od maminky Evi

Na knížku jsme se opravdu těšili, Dáša mi o práci vyprávěla a já jsem nic takového zatím v knihkupectví neviděla, takže jsme se nemohli dočkat, kdy už se jí podaří práci dokončit.

Když jsme knížku dostali, nemohla jsem uvěřit vlastním očím, co se Dáše povedlo…prostě úžasná . Je krásně barevná, a hlavně baví! Oscar si ji hned zamiloval. Pro mě je to přínos, vrátili jsme se z Velké Británie a Oscar neumí moc česky, takže jsme díky obrázkům a básničkám z knížky začali rychle s češtinou postupovat. Je to hlavně čas pro nás, kdy si spolu sedneme a ponoříme se do básniček. Básničky jsou pro děti velice jednoduché a práce s obrázky to je zábava na celý den. Knížka jde u nás z ruky do ruky když přijedou synovci a malá neteřinka všichni chtějí správně skládat .

Knížka je úžasná, barevná, a hlavně nezničitelná. Nemůžeme se dočkat na další vydání. Doporučuji všem, super čas jak trávit s dětmi doma i na cestách.

máma Eva a Oscarek

Ještě by to chtělo přeložit do angličtiny

Reference od Pavli Pípalové z Vysočiny

„Dostala se nám do rukou krásná knížka pro děti od mé bývalé spolužačky ze střední – Dáši – Srdíčkové básničky.Knížka je plná hezkých básniček, což se nedá říct u všech knížek pro děti.
Je snadno pochopitelná i pro menší děti, zábavná pro školkové děti a dobře čitelná pro prvňáčky.
A navíc se zdá, že je velmi odolná, možná až nezničitelná :)

Děkujeme!“Emi, Bertík a Matýsek

Reference od Katky Novákové z Moravy

„Nám jako rodičům připadá knížka skvělá, ale myslíme si, že nás názor není důležitý, proto jsme se zeptali našich dětí co na knížku říkají a jestli se jim líbí. Cituji naší starší dceru (Adriana, 5 let):“ Je úžasná. Nejvíc se mi líbí koník, protože miluju koně .Dávám obrázek na koníka a až to mám hotový, tak ho dám zpátky. ???? Náš třileťák (Davídek, 3 roky) knížku pořád přeskládává a jiskřičky v jeho očích nám ukazují, že se mu knížka líbí. Na otázku: Jak se mu knížka líbí se usmál a řekl: dobrý, dobrý, dobrý ????“

Reference od Vlaďky Liškové z Vysočiny

„Knížku Srdíčkové básničky holkám (4roky,a 11měsíců) nadělil Ježíšek s krásným věnováním od autorky Dáši Šimkové☺️..Starší dcerka je z knížky nadšená..,neumí číst a tak přelepuje obrázky jak se jí zlíbí..Nejraději má pejska☺️..,mladší dcerka ji u toho „pomáhá“????.. Básničky jsou lehce zapamatovatelné,tak si je povídáme před spaním☺️..Víc takových knížek..☺️“

Reference od Evi Prchalové z Jihlavy

Knížka je učenlivá,Anetka 2,5roku hledá Srdíčko, Sandruška 5let ,zas ráda poslouchá říkanky a opakuje.Libi se holkám jak je krásně vytvořena.A hrozně se těšíme jestli bude další díl♥️“

Reference od Hanky Voplakalové z Vysočiny

„Knížka je pro naše dvě holky super, jak pro starší (5 let), která už některé básničky zná nazpaměť, nejlepší je prý ovečka a kočka ???? mladší (2 roky) tu zase baví nekonečné možnosti suchých zipů, je to prostě krásně vymyšlené a super zpracované. Děkujeme za ní ❤️“