Srdíčkové básničky 1

„Televize je lepší než kniha.“ To snad ne!

Když mi toto řekla dcerka, bylo to pro mě nemilé zjištění. Ptala jsem se: „Proč je televize lepší?“ „Protože tam se to hýbe mami a je to krásně barevné.“

Pokud jste to také někdy slyšeli a nebo chcete této situaci předejít, pak to zkuste jako já. Já knihy přímo miluji, a tak jsem se rozhodla ukázat dětem kouzlo knih pomocí pohyblivých obrázků. A zafungovalo to! Děti milují ten zvuk suchého zipu a hrají si s knihou stále dokola. Dokonce si díky obrázkům vymýšlejí svoje příběhy a hrají si divadélko.

Pokud tedy hledáte knihu, která děti nejenom baví, ale hlavně vzdělává a rozvíjí, pak si kupte Srdíčkové básničky!

 

standardní cena: 790 Kč –50 % 395 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: 0034
Srdíčkové básničky 1
Srdíčkové básničky 1
Akce
790 Kč –50 %
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

ANOTACE:

Kniha Srdíčkové básničky 1 obsahuje 17 interaktivních básniček o zvířátkách a je určena dětem i jejich rodičům. Texty jsou psány velkými tiskacími písmeny pro podporu výuky genetické metody čtení.

Nejdříve děti hledají srdíčko, které je schované v každém hlavním obrázku. Poté se učí básničku za pomoci pohyblivých obrázků připevněných suchým zipem. Takto podpořená vizualizace vede k lepšímu zapamatování textu a zároveň zábavnou formou rozvíjí verbální dovednosti i jemnou motoriku.

Malým dětem pomůžou při čtení a hledání srdíček rodiče. Můžou také vyndat obrázky i vedle knížky a poté najít, kam patří. Větší děti, které už umí číst, se naučí spojovat slova s obrázkem, a tak si obohacovat slovní zásobu a rozvíjet představivost.

Je to tedy knížka plná zábavy a jistě s ní zažijete spousty legrace.

JAK JSOU SRDÍČKOVÉ BÁSNIČKY VYROBENÉ?

  • Rozměry: šířka 23,5 cm včetně spirály, výška 21,5 cm a tloušťka je 6cm
  • Tvrdá obálka, kvalitní papír stránek a hlavně kroužková vazba (díky ní se kniha samovolně nezavírá)
  • 68 kartiček připevněných pomocí suchých zipů (kartičky se tedy nepoztrácí)
  • Suché zipy do knih lepíme ručně. Hodně mi pomáhá i moje rodina a knihy také vždy kontroluji a podepisuji.

Kniha je vhodná i jako dárek

Hned na první stránce je speciální prostor pro osobní věnování. Např. můžete napsat: „Mému nejhodnějšímu vnoučkovi pro radost. Věnuje s láskou babička.“ Nebo si napište o věnování od autorky a já Vám ho velice ráda napíši i podepíši.

CO VŠE DOSTANETE?

  1. Knihu Srdíčkové básničky 1 s vlastnoručním podpisem od autorky
  2. Návod jak správně pracovat s knihou
  3. Doplňující otázky k básničkám
  4. Pexeso (dárek zdarma)
  5. 3 hravé šablony s návodem

DŮVOD, PROČ PRO VÁS KNIHY VYRÁBÍM.

Srdíčkové básničky jsem pro vás namalovala a napsala proto, aby vaše děti měly možnost se rozvíjet a vzdělávat hravě. Jsou již vyzkoušené nejen v rodinách, ale i ve školkách, za což jsem opravdu moc ráda.

Přiznám se, že jsem je původně vytvořila pro svoje dvě báječné děti. Hodně jsem studovala (učím se vlastně stále) a na základě toho pak vytvořila systém básniček, který se ukázal jako jediný v České republice.

Tenkrát jsem potřebovala vyřešit hlavně jemnou motoriku, komunikační schopnosti-výslovnost, vyjadřování, slovní zásobu, dále pak soustředění. Věděla jsem, že jak děti porostou, tak budeme řešit i čtení s porozuměním a psaní. Použila jsem tedy v knize Genetickou metodu a napsala je tak, aby byly informativní, vtipné a hlavně pravdivé. To nám umožnilo se ke knize po čase zase vrátit. A opravdu nám to funguje.

Když jsem viděla upřímnou radost našich dětí, ty jiskřičky v očích, a hlavně jejich pokroky, věděla jsem, že knihy můžou pomáhat i ostatním dětem. Nechala jsem tedy vytisknout knihy na vlastní náklady. To znamená, že jich nejsou desetitisíce, ale jen pár. Žádné nakladatelství totiž nechtělo knihy vydat. Fungují na principu pohyblivých obrázků, které jsou v knize připevněné pomocí suchých zipů. Ty se tam musí lepit ručně. No a nakladatelstvím by se to jednoduše nevyplatilo. A obrázky? Ty do nich po nocích lepím sama tady u nás doma na Vysočině. Dělám to ale moc ráda, protože vím, že dětem pomůžou v rozvoji jemné motoriky. Ta je důležitá hlavně pro rozvoj řeči. Přelepování obrázků děti milují. Díky této hře dochází k lepšímu soustředění a tím pádem i zapamatování textu. A co děti nejvíce ocení? Že básničkám budou rozumět, jsou totiž psány jejich řečí.

Kniha dále podporuje samostatnost dítěte. Už malé děti jsou schopné stránky otáčet samy a kroužková vazba jim zajistí, že kniha zůstane otevřená tam, kde zrovna chtějí.

Stále nevíte, co vše můžete s knihou dělat? Nebojte napsala jsem pro vás podrobný návod a doplňující otázky pro děti, abyste mohli využít veškerý potenciál knihy. Sama jsem realizaci vymýšlela dva roky, právě proto, aby to nebyla jen obyčejná kniha. Ale kniha plná zábavy, ke které se budou děti rády vracet.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.9 kg